Bakan Yıldız uyardı: Sayaç parası ödemeyin

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren vatandaşlardan sayaç ücreti alınmamasına yönelik karar alındığını anımsatarak, 'Vatandaşlarımız bundan sonra sayaç paraları ödemesinler' dedi...

PAYLAŞ

Bakan Taner Yıldız, bazı dağıtım şirketlerinin elektrik sayaçlarından ücret talep etmesine ilişkin bir soru üzerine, "Bu saatten sonra eğer vatandaşımızdan sayaç parası alan herhangi bir dağıtım şirketi varsa Tüketici Hakları Derneğimiz burada haklıdır. Vatandaşımızın bu tür haklarının korunmasında, haklarının takip edilmesinde gayret gösteren Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanına da teşekkür ediyorum" yanıtını verdi.
TBMM'de yaklaşık 3 ay önce, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren vatandaşların sayaç ücreti alınmamasına yönelik karar alındığını anımsatan Yıldız, şunları kaydetti:
"Ama baktık ki o tarihi beklemeden şu anda sayaçları değişen vatandaşlarımızın hak mahrumiyeti oluşmasın diye Enerji Piyasası Düzenleme Kurumumuz da bir karar aldı. 21 Haziran'dan sonra herhangi bir sayacı değişen vatandaşımızın sayaç paralarını o ilgili dağıtım şirketleri ödeyecek. Ben de buradan sesleniyorum, vatandaşlarımız bu sayaç paralarını ödemesinler. İster 19 lira, ister 45 lira rakamları adı altında. Bu artık yatırımlardan finanse edilen ve elektrik dağıtım hizmetlerinin bütçesinden finanse edilen bir yatırım aracı haline gelmiştir. Vatandaşlarımızın üzerinden böyle bir yükü kaldırıyoruz. Doğru olan buydu. O açıdan vatandaşlarımız bundan sonra bu paraları ödemesinler. Tüketici Haklarını Derneğine bu vesileyle tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Bartın Olay

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN