Amirallerin bildirisine Bartın'dan tepki

Bildiriye tepki gösterildi, suç duyurusunda bulunuldu

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın’da Sivil İrade Platformu üyeleri, emekli amirallerin gece yarısı yayımladıkları bildiriye tepki gösterdi. Ayrıca bildiride imzası bulunan amiraller hakkında Bartın Adliyesine suç duyurusunda bulunuldu.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ve platform üyelerinin katıldığı basın açıklaması Sivil İrade Platformu Sözcüsü Orhan Topçu tarafından okundu.

Yapılan açıklamada, “ Gecenin karanlık ve sisli saatlerinde 103 emekli amiral bir metin etrafında el ele tutuşup darbe ruhunu niye geri çağırırlar? Bunun için hangi şeytani iradeden ilham alırlar ya da üç vakte kadar hangi karanlığın bu milletin üzerine çökmesini beklerler, çok net anlayabiliyoruz. En can alıcı zehirlerin, gümüş kadehlerle sunulması gibi, bu bildiri de öldürücü çağrışımlarını ‘Ulusal çıkarlar ve Türk Milleti’nin geleceği gibi süslü cümleler arasında bizlere yutturmaya çalışmaktadır. Satırları okumasını bildiğimiz gibi, satır aralarını ve niyetleri de gayet iyi okuyabiliyoruz. Vesayet muhipleri ve bu bildiriye sahip çıkanlar bilmelidirler ki; karanlık 1 Temmuz gecesi darbecilere karşı şehit kanıyla yazılmış bir ahdimiz vardır. Bartın Sivil İrade Platformu olarak Millet iradesinin yanında ve ahdimizin arkasında dimdik durduğumuzu ve bu sağlam duruşu gösteren tüm dostlarımızla dayanışma içinde olduğumuzu açıkça ifade ederiz.” denildi. Basın açıklamasının ardından Bartın Sivil İrade Platformu üyeleri Bartın Adliyesine giderek bildiride imzası bulunan emekli amiraller hakkında suç duyurusunda bulundu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN