Amasra kalesinde talihsiz kaza!

Olay yerinden ilk görüntüler

PAYLAŞ
Amasra kalesinde talihsiz kaza!
Olay yerinden ilk görüntüler
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Kale surlarından düşen bir kişi yaralandı

Bartın’ın Amasra ilçesinde kale duvarlarında yapılan bakım onarım çalışmaları sırasında iskeleden kayaların üzerine düşen bir kişinin yaralandığı öğrenildi. Kazayı duyan ve gören vatandaşlar meraklı gözlerle Kemere köprüsünde yoğunluk oluşturdu. Olay yerine 112 acil sağlık ekipleri sevk edildi. Yüksekten düşme sonucunda yaralan Rahim Kurt(40) isimli kişi sedye ile ambulansa taşındı. Yaralanan kişi hastaneye sevk edilirken sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 
Amasra İlçemizde yer alan ve Unesco Dünya Geçici Miras listesinde bulunan Amasra Kalesinde Bakım ve Onarım Çalışmaları başlatılmıştı. Bu kapsamda başlatılan Kale sur duvarlarına zarar verdiği tespit edilen bitkilerin temizlenmesi çalışmaları ile kalenin bir bölümünde güçlendirme ve iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Karaca | 19 Eylül 2020 16:53

    Kazada yaralanan arkadaşa çok geçmiş olsun. Yapılan restorasyon çalışmasında kale duvarının tarihi görünümü hiçe sayılmış! Restorasyon işlemini üstlenen kurum oranın tarihi bir yapı olduğunu ve tarihi dokusuna uygun şekilde onarım yapması gerektiğini bilmiyor mu ? Yetkililerin bu konuya hassasiyet göstermesini talep ediyoruz.

BUNLARA DA BAKIN