Amasra Belediyesi açıklama yaptı

Kesilen ağaçlarla ilgili açıklama geldi

PAYLAŞ

Amasra Kültür ve Turizm derneği başkanı Hüseyin Boran'ın kesilen ağaçlarla ilgili paylaşımı basında geniş yer bulmasının ardından Amasra Belediyesi açıklama yaptı.

AĞAÇLAR HASTALIKLI OLDUĞU İÇİN KESİLDİ

Amasra Belediye Başkanımız Recai ÇAKIR’IN 22.12.2020 tarihinde Sosyal Medyada Ağaç Kesimi ile ilgili çıkan iddialara ilişkin açıklamalarıdır.

"İlçemiz Selahattin Eyyüce Caddesi Çevre ve Peyzaj düzenlenme çalışmasına 2012 yılı itibarıyla başlanılmış, kaldırımlarımızda toplamda peyzaj bitkisi olarak 90 adet top akasya ağacı kullanılmıştır. Söz konusu top akasyalardan 2020 yılında 7 tanesi bitki hastalığı ve bazı doğal etkenler sebebi ile kaldırılma işlemi eleştirildiği üzere sokağa çıkma kısıtlaması günü değil; 14.12.2020 Pazartesi günü yapılmıştır. 19.12.2020 Cumartesi günü kaldırılan ağaçların kökleri herhangi bir kazaya mahal vermemek adına temizlenmiş olup, temizlenen alanda kalan boşluklar ise dolgu malzemesi ile yeni dikimlerin yapılacağı bahar ayına kadar doldurulmuştur. Amasra Belediye Başkanlığı olarak hastalıklı olması sebebi ile sökülen ağaçların fotoğrafları kamuoyuna sunulmuştur.

Yönetim olarak doğanın ve yeşilin korunması konusunda duyarlılığımız bilinmektedir. Bitki hastalığı veya kuruma nedenleri dışında işlem yapmadığımız ve yapmayacağımızın bilinmesini isteriz. Yaptığımız tüm uygulamalarla ilgili bilgi almak isteyen yurttaşlarımıza ve basına gönlümüz, kulağımız ve telefonumuz açıktır."

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • amasralı | 23 Aralık 2020 20:58

    Bahar ayında ağaç mı dikilir ağaç dikmenin tam zamanı şimdi yazık olmuş ağaçlara birde çevreci başkan !!

BUNLARA DA BAKIN