81 ile genelge gönderildi

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklar

PAYLAŞ

Bu hafta sonu vergi daireleri açık olacak
Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı cumartesi ve pazar günü vergi daireleri, yapılandırma ilk taksitlerinin ödenmesi için açık olacak.
1 Mart Pazartesi günü vergi dairelerine yoğunluk yaşanmaması için 81 İl Valiliğine genelge gönderildi. Genelge kapsamında vergi borçlarını ödemek/ yapılandırmak isteyen vatandaşlar borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.
Ödeme yapmak isteyen vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasından; yapılandırılan borcun ödemesini yapmak üzere sokağa çıktıklarını gösterir belgeyi (borç yapılandırmasına ilişkin başvuru dilekçesi, ödeme planı vb.) yanlarında bulundurmak ve istenildiğinde ibraz etmek kaydıyla muaf olacak. Ödemelerin yapılacağı vergi daireleri ile kamu idarelerinde görevli personelin ise kurum kimliklerini ibraz etmek kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından istisna olacak.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Cemşit | 28 Şubat 2021 01:34

    Turistler muaf. Bir ülke düşünün ki yabancıların özgürlüğü kendi halkınınkinden fazla olsun. Eminim Cevap için çok düşünmezsiniz.

BUNLARA DA BAKIN